Spalinowe dmuchawy do liści - kiedy warto się na nie zdecydować?

Jesienią jednym z większych problemów na podwórkach, w ogrodach i na chodnikach stają się opadłe liście. Można je usuwać za pomocą ręcznych narzędzi, mioteł czy grabek, ale wówczas zajmie to sporo czasu. Pracę znacznie przyspieszy automatyczna dmuchawa do liści. Jedną z najczęściej wybieranych jest urządzenie spalinowe. Czemu zawdzięcza swoją popularność? Kiedy warto postawić na taką dmuchawę? Dowiedz się więcej.

Jakie są największe atuty spalinowych dmuchaw do liści?

Spalinowe dmuchawy do liści działają w oparciu o silnik napędzany benzyną. Takie jednostki napędowe to zdecydowanie najmocniejsze modele na rynku. Moc silnika jest najważniejszym atutem spalinowych dmuchaw. Standardem są dmuchawy o mocy 3-4 KM, ale przy zainwestowaniu większej kwoty znajdziesz nawet jeszcze mocniejsze urządzenia. W praktyce daje to możliwość usunięcia nawet cięższych śmieci.

W parze z mocą idzie wysoka wydajność. To właśnie spalinowe dmuchawy cechują się najwyższą prędkością przepływu powietrza, co oznacza, że mogą w krótkim czasie oczyścić dużą powierzchnię.

Do ważnych atutów tych urządzeń trzeba też zaliczyć pełną mobilność i niezależność. Dmuchawy spalinowe nie są ograniczane przewodami, można nimi pracować w dowolnym miejscu. Wystarczy też dolać paliwa, by sprzątać przez długi czas. Nie będzie on zakłócany przerwami na ładowanie, jak przy dmuchawach akumulatorowych.

Jakie minusy mają te urządzenia?

Z trybem pracy dmuchaw spalinowych są też związane wady. Sporą może być hałas, jaki towarzyszy ich pracy. Minusem będą również wydzielane w tym czasie spaliny, które zanieczyszczają środowisko.

Praca z dmuchawą spalinową, chociaż wygodna, może być też męcząca. To bowiem sprzęt o sporym ciężarze, zwłaszcza kiedy trzeba nosić dmuchawę z pełnym bakiem. Przy zakupie urządzenia trzeba też pamiętać, że będzie wymagać regularnej konserwacji.

Kiedy warto zdecydować się na spalinową dmuchawę do liści?

Zestawiając ze sobą zalety spalinowych dmuchaw i kilka minusów, które im towarzyszą, będziesz mógł zdecydować, czy w Twoim ogrodzie przyda się właśnie taki sprzęt. Z pewnością dobrze sprawdzi się wtedy, kiedy chcesz oczyścić z liści duże przestrzenie.

Pomoże też dotrzeć do trudno dostępnych miejsc. Brak kabla pomoże Ci wydmuchać liście z każdego zakamarka bez obaw, że przewód gdzieś się zaplącze bądź przebije.

Spalinowe dmuchawy do liści poradzą sobie też z mokrymi liśćmi czy kawałkami gałęzi, które trudno zdmuchać w jedno miejsce innymi urządzeniami.

Urządzenia spalinowe to także idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą oczyścić z liści nie tylko bezpośrednią okolicę domu czy garażu, ale również posesje oddalone od zabudowań. Spalinowy sprzęt świetnie nada się więc choćby do jesiennych porządków na działkach budowlanych. Bezczynny nie będzie stać też zimą, kiedy można wykorzystać go do odśnieżania.

Podsumowanie: jak wykorzystać spalinowe dmuchawy do liści?

Jeśli szukasz mocnego i mobilnego urządzenia, spalinowa dmuchawa do liści będzie idealna. To sprzęt, z którym szybko i skutecznie usuniesz liście z każdego zakamarka ogrodu czy podwórka – i to nawet po deszczu. Na rynku nie znajdziesz bardziej wydajnych i niezależnych urządzeń.