szczur na dworze

Wśród zagrożeń związanych z obecnością gryzoni w pomieszczeniach mieszkalnych nie znajduje się wyłączę brud. Pod uwagę trzeba wziąć również możliwość roznoszenia przez nie groźnych wirusów oraz bakterii, które odpowiadają za liczne choroby. Mowa tu między innymi o gruźlicy i zakażeniu jelitowym.

Do tego dochodzą mniejsze bądź większe uszkodzenia przewodów, rur, a nawet niektórych konstrukcji budynku. W skrajnych przypadkach tego typu szkody stwarzają realne zagrożenie wystąpienia pożaru oraz zawalenia się ścian, podłóg i innych elementów.

Wszystko to może wydać się abstrakcyjne. Jednak nie dal osób, które miały do czynienia z prawdziwym zalewem myszy, szczurów lub innych gryzoni. W takich sytuacjach najskuteczniejszą metodą walki z tego typu problemami będzie oczywiście deratyzacja. Najlepiej przeprowadzona w sposób profesjonalny, z użyciem odpowiednio dobranych środków.

Jak wykonać deratyzację – w pojedynkę czy ze specjalistami?

W tym miejscu warto się zatrzymać i zastanowić nad realizacją planu zakładającego pozbycie się gryzoni. Bez względu na ich liczebność, a także specyfikę miejsc, w których występują.

Wiele osób (głównie z chęci uzyskania oszczędności) wybiera sposoby domowe polegające na zastosowaniu środków o wątpliwej skuteczności. Do tego dochodzą produkty dostępne w sklepie – należy jednak pamiętać, że w sytuacji, gdy zostaną źle dobrane i użyte, mogą przynieść więcej szkód, niż pożytku. Czasem stwarzają również zagrożenie dla ludzi oraz zwierząt domowych.

Mając to na uwadze, oczywiste wydaje się to, że deratyzacja powinna zostać przeprowadzona przez specjalistów. Taki wybór ma szereg zalet.

  • Profesjonaliści wskażą optymalną metodę deratyzacji (mechaniczną lub chemiczną).
  • Cały proces przeprowadzą nie tylko skuteczne, ale też bezpiecznie.
  • Przekażą szereg przydatnych informacji na temat walki z gryzoniami.

Taka deratyzacja pozwoli pozbyć się gryzoni, a także wyeliminować stwarzane przez nie zagrożenie. Dzięki temu pomieszczenia mieszkalne ponownie staną się w pełni bezpieczne.

Zapraszamy po więcej informacji: deratyzacja Gdańsk.