systemy nawodnień

Utrzymanie ogrodu lub innej przestrzeni zielonej w dobrej kondycji wymaga nie tylko pasji, ale i odpowiedniej pielęgnacji roślinności – jednym z podstawowych zabiegów o kluczowym znaczeniu jest nawadnianie. Niestety, ręczne podlewanie może być czasochłonne i mało efektywne, szczególnie w przypadku większych terenów. To właśnie dlatego coraz większą popularnością cieszą się automatyczne systemy nawadniania, których zakładaniem zajmuje się nasza firma (sprawdź naszą ofertę dla miejscowości Białystok!).

Systemy nawadniające – dlaczego warto?

Systemy nawadniające pozwalają na automatyzację procesu i bezobsługowe nawadnianie roślin. Woda dystrybuowana jest przez sieć rur zakończonych odpowiednio dobranymi końcówkami zraszającymi. Sercem systemu jest sterownik. Odpowiada on za pracę całego systemu, o odpowiedniej godzinie uruchamia podlewanie. Instalacja automatycznego nawadniania może przynieść wiele korzyści, z oszczędnością czasu i wygodą na czele. Wystarczy odpowiednio zaprogramować  sterownik, a system zadba, by rośliny zostały podlane. Systemy nawadniające to również lepsza efektywność nawadniania (rośliny nie tylko otrzymują odpowiednią ilość wody, ale są podlewane odpowiednim strumieniem) i możliwość redukcji kosztów podlewania (dzięki odpowiedniemu zarządzaniu zasobami wodnymi).

Atuomatyczne systemy nawadniania – LUPUS – Białystok

Rozważasz instalację automatycznego systemu nawadniającego? Zapraszamy do współpracy z firmą LUPUS. Możemy Ci zaoferować kompleksowe usługi z zakresu:

  • przygotowania odpowiedniego projektu,
  • profesjonalnego doradztwa,
  • instalacji systemu nawadniającego,
  • serwisu i konserwacji automatycznych systemów nawadniania.

Zapraszamy również do naszego sklepu (Białystok, ul. Magnoliowa 2), w którym znajdziesz szeroki wybór urządzeń i akcesoriów do systemów nawadniających.