PODKASZARKA

Wady i zalety kosiarki spalinowej 

Kosiarki spalinowe z napędem wyposażone są w silnik spalinowy dzięki czemu raz na jakiś czas trzeba uzupełnić paliwo lub olej, aby móc korzystać z kosiarki.  Dużym plusem jest to, że nie ogranicza nas żaden kabel. Możemy kosić trawę również w miejscach gdzie nie mamy dostępu do elektryczności. Kosiarka spalinowa z napędem pozwala na łatwiejszy podjazd na wzniesienia. Można wybrać kosiarkę z koszem lub bez w zależności od naszych potrzeb. Najlepsze kosiarki spalinowe posiadają korpus wykonany z grubej blachy co zwiększa trwałość urządzenia. Ostatnimi czasy bardzo popularne są traktorki ogrodowe, które sprawdzą się na większych powierzchniach. Kosiarka spalinowa z napędem posiada mocny silnik spalinowy, który pozwala na efektywną pracę. Kosiarki spalinowe z napędem mogą mieć silnik dwusuwowy lub czterosuwowy. Najlepsze kosiarki spalinowe posiadają bardzo wydajny silnik. 

Kosa spalinowa posiada silnik spalinowy, który zasilany jest paliwem. Sprzęt pozwala na swobodne dotarcie do miejsc do których nie ma dostępu zwykła kosiarka. Kosa spalinowa wymaga użycia pewnej siły ze względu na to, że nie prowadzi się jej po ziemi lecz nosi na szelkach. Minusem kosiarki spalinowej jest fakt, że należy pamiętać o wymianie oleju oraz pielęgnacji silnika oraz że są one często też droższe niż kosiarki elektryczne. 

Charakterystyka kosiarki elektrycznej 

To zalet kosiarki elektrycznej możemy zaliczyć dość cichy tryb pracy oraz niewielką wagę. Jest to sprzęt łatwy w obsłudze i utrzymaniu. Kosiarki elektryczne są także zdecydowanie tańsze niż na przykład spalinowe i nie emitują spalin. Kosiarka elektryczna z napędem pozwala na efektywną pracę. Mała kosiarka elektryczna cechuje się niewielkimi gabarytami, dzięki czemu można zmieścić się w trudniej dostępnych miejscach. Mała kosiarka elektryczna jest również dość lekka przez co ułatwia prowadzenie jej. Tania kosiarka elektryczna odpowiednia będzie w miejscach gdzie jest mały obszar trawy. 

Największą wadą kosiarki elektrycznej jest to, że trzeba podłączyć ją do prądu, więc nie możemy z niej skorzystać w miejscu gdzie nie mamy takiej możliwości. Podczas koszenia musimy również zwracać uwagę na to, że kabel może nam utrudniać pracę, a przez nieuwagę można go przeciąć. Dodatkowo silniki, które znajdują się w kosiarkach elektrycznych są często słabsze od tych spalinowych. Kosiarka elektryczna z napędem potrzebuję stałego zasilania. Tania kosiarka elektryczna nie zawsze jest złym pomysłem, ponieważ warto przyjrzeć się wszystkim jej cechom. Podkaszarka elektryczna musi mieć stały dostęp do zasilania. Minusem jest to, że nie można jej prowadzić tylko trzeba nosić. Podkaszarka elektryczna jest sprzętem dość niedużym gabarytowo. 

Cechy kosiarki akumulatorowej 

Kosiarka elektryczna akumulatorowa jest połączeniem kosiarki elektrycznej i spalinowej. Kosiarka akumulatorowa z napędem może posiadać silnik bezszczotkowy i być zasilana dwoma akumulatorami. Sprzęt zasilany jest akumulatorem, który jest wcześniej ładowany z sieci elektrycznej przed rozpoczęciem pracy. Kosiarka elektryczna akumulatorowa pracuje ciszej niż spalinowa i nie wydziela spalin. Nie ogranicza jej pracy również żaden kabel. Sprzęt ten jest droższy od kosiarek elektrycznych. Minusem jest fakt, że należy pamiętać o ładowaniu akumulatora. Może to trwać od kilku do kilkunastu godzin w zależności od modelu kosiarki. Kosiarka akumulatorowa z napędem posiada wytrzymały silnik bezszczotkowy co pozwala na bardzo cichą pracę. Podkaszarka akumulatorowa wymaga wcześniej naładowanej baterii. Podkaszarka akumulatorowa pozwoli na skoszenie trawy pod drzewami czy krzewami. Kosa akumulatorowa to sprzęt bezprzewodowy. Ma ona podobne zastosowania jak podkaszarka. Kosa akumulatorowa cechuje się cichą i wydajną pracą. 

Bardzo szeroki wybór kosiarek elektrycznych, akumulatorowych oraz spalinowych można znaleźć na stronie narzedzia24na7.pl. 

Podsumowanie 

Wybierając kosiarkę należy przemyśleć jaki chcemy przeznaczyć na to fundusz oraz które z powyższych cech będą nam przeszkadzać a które nie. Wszystko zależy od tego jakie mamy potrzeby oraz jakiej wielkości ogródek. Każdy z modeli ma swoje wady i zalety dlatego przed zakupem warto poznać czym sprzęty różnią się od siebie i przemyśleć co będzie dla nas odpowiednie. Ze sprzętem wysokiej klasy można zapoznać się na stronie narzedzia24na7.pl.