Płyty PIR - najlepsza izolacja termiczna na posadzki

Płyta PIR to doskonałej jakości materiał termoizolacyjny o szerokim zastosowaniu. Z powodzeniem są one stosowane do docieplania ścian, dachów, stropów, fundamentów i wielu innych powierzchni. Coraz częściej wykorzystuje się również płyty PIR na posadzkę. Zapewniają one świetną izolację cieplną i skutecznie zabezpieczają podłogi przed stratami ciepła. Co ważne, świetnie sprawdzają się przy ogrzewaniu podłogowym.

Płyty PIR ich właściwości

Płyta PIR to nowoczesny materiał termoizolacyjny. Ten rodzaj izolacji termicznej produkuje się z twardej pianki poliuretanowej o zamkniętej, mikroporowatej strukturze. Produkt cechuje się najniższym współczynnikiem przewodzenia ciepła wśród wszystkich dostępnych na rynku izolacji termicznych. Co ważne, nawet niewielka grubość płyty PIR zapewnia doskonałą izolacyjność cieplną, dlatego z powodzeniem jest ona w stanie zastąpić znacznie grubsze materiał termoizolacyjny, taki jak styropian czy wełna mineralna.

Płyty PIR charakteryzują się wysoką wytrzymałością, są odporne na uszkodzenia. Praktycznie nie wchłaniają one wody. Poziom ich nasiąkliwości wynosi mniej niż 2%. Wykazują też odporność na rozmaite czynniki biologiczne. Nie wchodzą również w reakcje z powszechnie wykorzystywanymi w budownictwie związkami chemicznymi. Płyty PIR są także ognioodporne. Ich doskonałe parametry techniczne i wyjątkowe właściwości sprawiają, że materiał ten jest aktualnie najlepszym i najbezpieczniejszym izolatorem.

Płyty PIR na posadzkę

Płyty poliuretanowe znajdują szerokie zastosowanie w nowoczesnym budownictwie. Z powodzeniem stosuje się je także w budynkach poddawanych pracom termomodernizacyjnym. Coraz powszechniej są one używane do docieplania podłóg. Niska ich waga i niewielka grubość to w tym wypadku niewątpliwe zalety. Wykonane ze sztywnej pianki poliizocyjanuratowej płyty PIR na posadzkę będą idealnym rozwiązaniem przy ogrzewaniu podłogowym. Doskonale się także sprawdzą w przypadku podłóg położonych na gruncie. Ich zastosowanie znacznie zmniejsza bowiem ucieczkę ciepła przez posadzkę i tym samym skutecznie zapobiega zimnym podłogom.

Płyty PIR na posadzkę to najlepszy z możliwych wyborów. Ze względu na niewielką grubość i wyjątkowo niską przenikalność cieplną mogą być stosowane pod wylewkę. Z powodzeniem można je również zamontować przy ogrzewaniu podłogowym. W każdym z tych przypadków zapewnią doskonałą izolację termiczną podłóg. Co ważne, ten nowatorski materiał termoizolacyjny jest nie tylko efektywny w działaniu, ale także niezwykle łatwy w montażu. Zastosowanie płyt PIR na posadzkach to gwarancja komfortu cieplnego wewnątrz budynku i uzyskania optymalnych temperatur. To także znacznie mniejsze wydatki w sezonie grzewczym i związane z tym oszczędności.