pergola tarasowa w ogrodzie

Wybór odpowiedniego zadaszenia przydomowego tarasu nie jest wcale prosty. Na rynku istnieje wiele rozwiązań, różniących się m.in wykorzystanymi materiałami, sposobem składania i rozkładania konstrukcji, o kolorystyce nie wspominając. Od kilku sezonów rośnie zainteresowanie tzw. pergolami rzymskimi – minimalistycznymi, eleganckimi instalacjami, które z gracją wpasowują się w każdą aranżację.

Pergola rzymska dostosowana do Twoich potrzeb

Jedną z niepodważalnych zalet, którą posiada nowoczesna pergola rzymska, jest możliwość jej kompleksowej regulacji. W przeciwieństwie do zamontowanych na stałe zadaszeń tarasowych, pergola rzymska umożliwia dostosowanie kilku kluczowych elementów:

  • montaż – w zależności od preferencji domowników, może być przytwierdzona bezpośrednio do ściany budynku lub rozłożona w wybranym miejscu ogrodu
  • ułożenie poprzeczek – regulacja kąta pochylenia sprawia, że w zależności od pogody, zadaszenie pergoli może znajdować się w poziomo do podłoża lub delikatnie się pochylać, dzięki czemu deszcz nie będzie zbierać się na tkaninie
  • naciągnięcie tkaniny – to kolejna możliwość uchronienia tkaniny przed zgubnym wpływem deszczu czy gradu: w przypadku mocnych opadów, zadaszenie pergoli można naprężyć, dzięki czemu woda nie będzie się gromadziła na materiale
  • zadaszenie instalacji – w przeciwieństwie do niektórych, dostępnych na rynku zadaszeń, pergola rzymska może zostać całkowicie zwinięta, dzięki czemu Twój taras w parę chwil wypełni się słońcem.

Pergola rzymska Dragon Sun – wielofunkcyjność w najlepszym wydaniu

Konstrukcją, która spełnia wszystkie powyższe założenia, jest m.in. pergola rzymska Dragon Sun, która odznacza się zarówno wysoką trwałością, jak i nienaganną estetyką. Jej odporność jest rezultatem zastosowania konstrukcji aluminiowej, pozbawionej plastikowych osłon. Rozwiązanie to ma wpływ nie tylko na zwiększenie wytrzymałości instalacji. Dzięki wykorzystaniu aluminium, pergola Dragon zachowuje także swój oryginalny kolor, który nie blaknie i nie zmienia odcienia tak, jak miałoby to miejsce w przypadku plastiku. Solidność pergoli Dragon to także zasługa konstrukcji nośnej o największym w tej klasie profilu w Polsce, wynoszącym aż 8 x 8 cm.

Komfort korzystania z pergoli jest zależny także od prostoty jej użytkowania. Za ciche i bezawaryjne poruszanie się mechanizmów zadaszenia odpowiadają łożyskowane wózki profili poprzecznych, sterowane napędem ręcznym – który (w przeciwieństwie do układów mechanicznych) cechuje się niemal zupełną niewrażliwością na opady atmosferyczne.

Pergola rzymska w kolorze Twoich marzeń

Pergole dostępne w ofercie sklepu Milabud mogą zostać wybarwione na jeden z ponad dwustu kolorów, znajdujących się obecnie w palecie RAL. Ułatwia to niezwykle precyzyjne dopasowanie pergoli do indywidualnych oczekiwań klienta i sprawia, że bez trudu wkomponuje się w każdą przydomową aranżację. Już dziś zapoznaj się ze szczegółami dotyczącymi wyceny pergoli tarasowej w Milabud, by nadać swojemu tarasowi zupełnie nowy wygląd.