Panele dekoracyjne: jak odmienić wnętrze w kilka chwil?

Naturalne materiały potrafią odmienić każdy projekt nie do poznania. Niekiedy ich montaż okazuje się jednak stosunkowo skomplikowany, co może skłonić do poszukiwania alternatyw. Odpowiednie panele dekoracyjne pozwolą Ci uzyskać świetny efekt w krótkim czasie.

Szybka metamorfoza wnętrza dzięki panelom dekoracyjnym

Wykończenie ścian – zarówno tych zewnętrznych, jak i wewnętrznych – może bazować na różnych rozwiązaniach i technologiach. Coraz większą popularnością cieszą się panele dekoracyjne, czyli specjalne okładziny ścienne. Wśród nich szczególne miejsce zajmują panele kwarcowe. Zachowują wyjątkową trwałość i piękno tego naturalnego materiału, ale równocześnie są pozbawione wad standardowych płyt kamiennych, które ze względu na wagę stanowią istotne obciążenie dla konstrukcji. W przeciwieństwie do wielu innych propozycji możesz je zamontować samodzielnie w bardzo krótkim czasie.

Jak panele kwarcowe mogą odmienić Twoje wnętrze?

Sprawdźmy, co zyskasz, decydując się na panele dekoracyjne Francesco Guardi dostępne w tym miejscu: https://fguardi.com.pl/panele_kwarcowe,pid-658.

To najlepsze argumenty przemawiające za zastosowaniem ich w Twoim projekcie – i to zarówno na elewacji, jak i we wnętrzach!

 • Wyjątkowy wygląd: panele kwarcowe, dzięki swojemu eleganckiemu i wyrafinowanemu wyglądowi, nadadzą każdemu wnętrzu luksusowy charakter. Doskonale imitują naturalny kamień, ale są pozbawione jego oczywistych wad.
 • Wyższa odporność: panele kwarcowe są wyjątkowo odporne na zarysowania, uszkodzenia, a także na działanie wilgoci i innych czynników zewnętrznych. Dzięki temu są idealnym wyborem do kuchni, łazienek, czy innych intensywnie użytkowanych przestrzeni.
 • Idealne w nowoczesnych kompozycjach: jeżeli szukasz sposobu na szybką i efektywną modernizację wnętrza, panele kwarcowe będą idealnym rozwiązaniem. Świetnie sprawdzają się w nowoczesnych aranżacjach. Nie oznacza to, że nie odnajdą się w klasyce.
 • Łatwe w utrzymaniu czystości: panele kwarcowe są bardzo praktyczne. Nie musisz obawiać się o zabrudzenia czy utrudnione pozbywanie się kurzu czy innych zanieczyszczeń.
 • Ciekawe akcenty: używając paneli dekoracyjnych w charakterze akcentu na jednej ze ścian, możesz stworzyć efektowny element wyróżniający wnętrze.
 • Współgranie z innymi materiałami: panele kwarcowe doskonale komponują się z innymi materiałami, takimi jak drewno, metal czy szkło, co pozwala na tworzenie efektownych i spójnych aranżacji.
 • W wielu kolorach: do Twojej dyspozycji pozostaje szeroka gama kolorystyczna. Możesz dostosować panele dekoracyjne do własnych potrzeb.

Panele dekoracyjne: montaż, który możesz wykonać samodzielnie

Co wyjątkowo ważne: montaż paneli dekoracyjnych jest naprawdę prosty i bez trudu poradzisz z nim sobie samodzielnie. Musisz jedynie pamiętać o kilku ważnych elementach.

 • Przygotuj podłoże: panele kwarcowe nakładaj na trwałe i równe podłoże. Powinno być czyste, suche i pozbawione zanieczyszczeń, które mogłyby wpłynąć na siłę wiązania kleju.
 • Zagruntuj podłoże preparatem gruntującym. Jego kolor dostosuj do koloru paneli dekoracyjnych.
 • Przed montażem rozplanuj rozmieszczenie paneli kwarcowych – pozwoli Ci to na ograniczenie ich zużycia. Panele można montować z odpowiednią szczeliną (fugą) lub na styk.
 • Powierzchnię pokryj równomiernie klejem przy pomocy pacy zębatej o grubości 2 – 3 mm. Przyklejaj panele do nieprzyschniętej warstwy kleju. W przypadku wyschnięcia kleju należy go usunąć i zastąpić nową warstwą.
 • Mocno dociskaj panel do powierzchni. Nadmiar kleju zbierz, a całą powierzchnię przemyj wilgotną gąbką.

Gotowe! Dla uzyskania jeszcze lepszych właściwości zaleca się zabezpieczenie paneli przy użyciu specjalnego lakieru. Zrób to, zwłaszcza jeśli mają znaleźć zastosowanie w pomieszczeniach o zwiększonej wilgotności.