ogród

Spacerując ulicami, mijamy wiele domów. Często podziwiamy budynki czy ogrodzenie, ale tak naprawdę wizytówką każdego domu jest ogród. To on sprawia, że miejsce ma indywidualny i wyjątkowy klimat. Dlatego tak ważne jest, żeby zadbać o jego wygląd i dokładnie przemyśleć jego aranżację.

Określenie potrzeb i odpowiedni projekt podstawą pięknego ogrodu
Chcąc urządzić swój wymarzony ogród, trzeba zadać sobie pytanie –czego oczekujemy? Zakładanie ogrodów przecież nie zawsze przebiega jednakowo. Czy potrzebna jest nam część wypoczynkowa z miejscem na grilla, miejsce zabaw dla dzieci, czy ozdobne rośliny. Projektowanie ogrodów to wcale nie taka łatwa sprawa. Nie starczy iść do sklepu i kupić kwiatki, bo nam się podobają. Stworzenie dobrego ogrodu wymaga szerokiej wiedzy z zakresu biologii, botaniki, jak również budownictwa, przepisów budowlanych. Trzeba odpowiednio rozplanować przestrzeń, tak aby była idealnie zrównoważona. Większość ogrodów wymaga przeprowadzenia wielu prac ziemnych celem przygotowania podłoża i podziału terenu. Kluczowe jest dobranie odpowiedniej gleby w zależności od zaplanowanych sadzonek. Kwiaty, krzewy, drzewa są bardzo wrażliwe i potrzebują ściśle określonych warunków, aby prawidłowo i zdrowo się rozwijać. Pamiętajmy także, że każda z roślin będzie miała swoje indywidualne właściwości. Planując sadzenie warto przeanalizować ich specyfikę, np. jeśli mamy dzieci lub zwierzęta nie zasadzimy roślin trujących. Dobrze zaprojektowany ogród nie powinien być tworem jednosezonowym.

Zakładanie ogrodu – z pomocą czy na własną rękę?
Jeśli dotąd nie byłeś pasjonatem ogrodnictwa może być Ci ciężko przewidzieć wszystkie problemy oraz odpowiednio dobrać rośliny, tak aby ogród mógł cieszyć się swoją świetnością jak najdłużej. Warto zastanowić się, czy nie warto oddać spraw w ręce profesjonalistów, którzy po wnikliwej konsultacji z klientem zaprojektują oraz wykonają całość prac związanych z zakładaniem ogrodu. Rekomendowana przez nas firma http://rtbserwis.pl/ to zespól prawdziwych specjalistów, którzy zadbają o każdy najmniejszy szczegół twojego ogrodu. To fachowcy, którzy projektowanie ogrodów mają we krwi, sprawiając, że nawet najtrudniejszy teren może stać się najładniejszym ogrodem w okolicy. To firma łącząca profesjonalizm z przystępną ceną. A nam pozostaje tylko wypoczywać w naszej nowej oazie.