lampa podłogowa

Lampy podłogowe królują w naszych domowych wnętrzach. Dajemy im szansę w różnych pomieszczeniach, w ciekawych zestawieniach i nawet nietypowych konfiguracjach. Są bowiem uniwersalne, a przy tym wciąż wyjątkowe. Jakie zalety posiadają lampy podłogowe? Co sprawia, że warto znaleźć dla nich miejsce w domowych wnętrzach? Przekonajmy się!

Mobilne oświetlenie do każdego wnętrza

Lampy podłogowe, które można znaleźć w ofercie sklepu Azzardo.com.pl, są przede wszystkim mobilne. To zaś oznacza, że ustawiamy je w dowolnym pomieszczeniu, w wybranym miejscu, a gdy chcemy zmienić aranżację lub znaleźć dla oświetlenia nowy kąt, po prostu ją przenosimy. Bez zbędnych zmian w instalacji, łatania dziur na ścianie, które pozostają po demontażu oświetlenia ściennego. Łatwo, szybko i wygodnie!

To mobilne oświetlenie sprawdza się w dowolnym wnętrzu. Od nas zatem zależy, czy damy mu szansę w salonie, sypialni, pokoju przeznaczonym do pracy bądź w innej przestrzeni. W każdej z nich doskonale spełni swoje funkcje, a przy okazji będzie ozdobą.

Funkcjonalne – zarówno jako oświetlenie główne, jak i dodatkowe

Lampy podłogowe należą do oświetlenia funkcjonalnego. Sprawdzają się w roli oświetlenia głównego, np. w sypialni, w której rezygnujemy z klasycznych lamp wiszących. Równie dobrze można je wykorzystać jako oświetlenie dodatkowe, czyli zadaniowe. A i nie brakuje konstrukcji na tyle dekoracyjnych, by poza praktycznością zaoferowały walory dekoracyjne. W końcu wystrój wnętrza wpływa na to, jak się czujemy w danym pomieszczeniu.

Jedno lub więcej punktów świetlnych

Na walory praktyczne oświetlenia podłogowego wpływa fakt, że może ono posiadać jedno, dwa, ale i znacznie więcej punktów świetlnych.

Lampa podłogowa ze światłem skierowanym ku górze, które wypływa z szerokiego i jasnego klosza, nadaje się na oświetlenie główne. Ta, która dodatkowo posiada elastyczne ramię z małym kloszem o niewielkiej średnicy, nada się w formie lampki nocnej. Przyda się podczas czytania tuż przed snem, a także w nocy, gdy będziemy chcieli wstać do łazienki, aby bezpiecznie poruszać się po sypialni, jednocześnie nie rozbudzać osoby śpiącej obok.

Gdy lampa podłogowa zaoferuje liczne punkty świetlne, drobne światełka o walorach dekoracyjnych, stanie się elementem wyposażenia przyciągającym uwagę domowników i gości. Można bowiem znaleźć w ofercie niezwykle efektowne oświetlenie podłogowe. Lampy o nietypowych konstrukcjach, pełne blasku i błyskotek, idealne nie tylko do wnętrz glamour, lecz do wszystkich tych, którym chcemy nadać niepowtarzalnego uroku.

Zmień klosz i barwę światła, ale nie lampę!

A co z domownikami, którym znudziła się dotychczasowa aranżacja, ale budżet nie pozwala na spektakularne zmiany? Wystarczy zmienić klosz, żarówkę lub miejsce ustawienia lampy podłogowej, aby dotychczasowy wystrój zaprezentował się w nowej roli, a światło podkreśliło atrakcyjność wyjątkowych mebli, jak tych z oferty https://ihome24.pl/. Bez zbędnych kosztów, za to z wieloma możliwościami.