kominki elektryczne 3d

Ilekroć zbliża się zima, wiele osób zastanawia się, czy zainstalować kominek w domu. Korzyści cieplne i poprawa nastroju, jakie zapewnia kominek, z pewnością będą jeszcze bardziej atrakcyjne, gdy temperatura spadnie i zacznie padać śnieg.

Każdy, kto chce sobie w ten sposób uatrakcyjnić zimowe wieczory, wybierze jedną z trzech opcji:

  • kominki elektryczne 3D,
  • tradycyjne kominki na drewno
  • kominki na gaz ziemny

Kominki elektryczne 3D są najlepszym rozwiązaniem

Koszty dodania do domu pieca lub kominka opalanego drewnem mogą szybko zacząć się nawarstwiać. Niezbędne będą duże prace budowlane i murarskie, w tym budowa komina. W przypadku kominków na gaz ziemny należy ustawić przewody wentylacyjne i gazowe. To dużo wydatków, zanim jeszcze uwzględnimy koszt samego kominka.

Kominki elektryczne 3D to najprostszy i najtańszy sposób na dodanie komfortu kominka do Twojego domu. Nawet wyższej klasy modele kominków elektrycznych okażą się bardziej opłacalnym rozwiązaniem niż kominki opalane drewnem lub gazem ziemnym.

Dostępne są dwa główne typy kominków elektrycznych:

Paleniska elektryczne – mniejsze niż liniowe kominki elektryczne naścienne, palenisko elektryczne pasuje prawie wszędzie

Liniowe kominki elektryczne naścienne – można je zawiesić bezpośrednio na ścianie lub wpuścić w ścianę, aby uzyskać czystszy wygląd.

Kominki elektryczne 3D są proste w instalacji

Proces instalacji kominka gazowego lub opalanego drewnem może być dość skomplikowany. Oto, co Cię czeka:

  • budowanie komina
  • posiadanie dołka i paleniska kominkowego
  • przystosowanie linii gazowych
  • uzyskiwanie pozwoleń na budowę
  • po instalacji masz dymiącą i brudzącą budowlę w domu

Kominki elektryczne 3D to instalacja znacznie łatwiejsza i mniej wymagająca. Wiele elektrycznych kominków po prostu podłącza się do gniazdka elektrycznego – nie ma nic prostszego! Nawet jeśli tworzysz ścianę na większą skalę z liniowym kominkiem montowanym na ścianie, wymagana praca jest bez porównania łatwiejsza niż z instalacją kominka opalanego drewnem lub gazem ziemnym.

Pokoje, które tradycyjnie nie były w stanie pomieścić kominka opalanego drewnem (takie jak sypialnia lub domowe biuro), teraz mogą być wyposażone w kominek elektryczny. Nawet jeśli mieszkasz w bloku, możesz teraz korzystać z zalet kominka.

Kominki elektryczne 3D nie zajmują dużo miejsca

W porównaniu z kominkiem opalanym drewnem, kominek elektryczny zajmuje znacznie mniejszą powierzchnię w pomieszczeniu. Zawieszony kominek elektryczny wystaje do pokoju tylko kilkanaście centymetrów. Jeśli jest wpuszczony w ścianę, będzie wymagał tylko tyle miejsca na głębokość.

Fakt, że kominki elektryczne 3D instaluje się znacznie łatwiej daje również znacznie większą elastyczność pod względem lokalizacji. W przypadku kominków opalanych drewnem i gazem ziemnym ich lokalizacja będzie uzależniona od ograniczonej powierzchni dostępnej do zainstalowania komina lub miejsca, w którym można zmieścić przewody gazowe.

Niewykorzystane narożniki w pomieszczeniu mogą zostać zagospodarowane przez dodanie kominka elektrycznego. A kominek zamontowany w kąciku lub nawet w półce na książki nie wymaga dużo miejsca.

Kominki elektryczne 3D są bezpieczniejsze

Potencjalne zagrożenia bezpieczeństwa związane z paleniem drewna opałowego w domu są oczywiste. Właściciele kominków opalanych drewnem mają również zmartwienia związane z wdychaniem dymu i popiołu, zatruciem tlenkiem węgla i niebezpieczeństwem pożarowym wynikającym z korzystania ze źródła otwartego ognia. Kominkowe instalacje na gaz ziemny niosą ze sobą również nieodłączne ryzyko.

Kominki elektryczne 3D są o wiele bezpieczniejszą opcją i dają większą kontrolę nad działaniem. Nie musisz się martwić o szkodliwe gazy i płomienie wymykające się spod kontroli, które mogą potencjalnie wystąpić w konwencjonalnych kominkach.

Wiele modeli jest wyposażonych w funkcję automatycznego wyłączania, zapewniającą wyższy poziom bezpieczeństwa. Dodatkowo kominki elektryczne 3D nie stwarzają ryzyka poparzenia, ponieważ przednia szyba pozostaje chłodna, gdy urządzenie działa. Jest to szczególnie bezpieczna funkcja, jeśli masz małe dzieci lub zwierzęta.