Jeddah-Tower-in-Saudi-Arabia

Często myślimy o słynnych superlatywach tego świata: najlepszym, największym, najsilniejszym, i tak dalej. Oczywiście, pierwsze rzeczy, które przychodzą nam do głowy, to budowle i zabytki tego świata. 

Teraz wszyscy wiemy o 7 cudach tego świata; ale najbardziej może nie wiedzieć o najnowszych, które powstały w nowej erze.

Jednym z tych cudów jest wieża Królestwa Jeddah w Arabii Saudyjskiej, która właśnie staje się najwyższą wieżą na świecie!

Szacuje się, że trwający ponad 5 lat proces budowy Wieży Jeddah jest pierwszym budynkiem o wysokości 1 km. Ale jeszcze bardziej interesujące jest to, że cała konstrukcja została zaprojektowana i zaprojektowana przez amerykańskiego architekta Adriana Smitha, który również zbudował słynny Burdż Chalifa. 

Jeśli więc chcesz dowiedzieć się więcej na temat najwyższego budynku w historii, pozostań do końca tego przewodnika!

Kingdom Tower Jeddah 101

Wszystko o historii Wieży Jeddah

Testy gruntowe pod budowę wieży w tym obszarze rozpoczęły się w maju 2008 r. Jednak pojawiły się pewne wątpliwości co do przydatności lokalizacji, co tymczasowo wstrzymało prace budowlane w latach 2008-2009. Innym ważnym czynnikiem powodującym przerwanie był globalny kryzys finansowy, który miał miejsce w tym czasie, wraz z Bechtelem, który był dawną firmą inżynieryjną, wycofując się z niego.

Wszystko to uległo zmianie, gdy Kingdom Holding Company skrytykowała i skreśliła wszystkie raporty, potwierdzając, że projekt był prawie w trakcie realizacji.

Kingdom Tower Jeddah ma zostać ukończona w 2020 roku. A wszystko, co do tej pory, sprawiło, że projekt jest jednym z najbardziej oczekiwanych w historii!Więcej z sieci

Oto rzeczy, które chciałbyś o tym wiedzieć.  

  1. Najwyższy, jaki będzie!

Wieża Królestwa pod każdym względem będzie klejnotem koronnym Miasta Ekonomicznego Jeddah. W rzeczywistości ma to być kompleks handlowo-mieszkalny rozciągający się na rozległym, 57 milionach metrów kwadratowych (5,3 miliona metrów kwadratowych)! Budynek będzie miał także swoją grupę hoteli i biur, a także inne atrakcyjne lokalizacje dla turystyki.

Jak to się wszystko zaczęło?

Prace budowlane i procedury związane z projektem rozpoczęły się 1 kwietnia 2013 r. Budowa naziemna rozpoczęła się we wrześniu 2014 r. Projekty fundamentów wieży zostały ustalone w sierpniu 2011 r., a umowa na palowanie została odpowiednio ogłoszona. 

To było 16 sierpnia tego samego roku, kiedy Langan International oficjalnie zadeklarował swój udział w projekcie. Były jednak pewne problemy z powierzchnią, które pojawiły się podczas wykonywania fundamentów i palowania, w tym porowate skały koralowe i miękka podstawa skalna. 

Takie warunki nigdy nie utrzymałyby wieżowca, jeśli nie zostaną ustalone na czas. Tak więc nowi projektanci naprawdę musieli wymyślić niekonwencjonalne rozwiązania tych problemów. Wymagało to, aby beton miał niską przepuszczalność, aby mógł powstrzymywać korozyjną wodę morską od Morza Czerwonego przed dostaniem się do podstawy.

Ponadto fundament ma mieć głębokość około 15 stóp, a powierzchnia betonowej podkładki mierzy około 81 000 stóp kwadratowych. Pale będą mieć głębokość około 660 stóp, a podkładka ma ponad 300 stóp szerokości. Ale nawet o wadze ponad 900 000 ton oczekuje się, że budynek będzie idealnie pasował i osiedlił się.

  1. Skomplikowane plany i szczegóły dotyczące ogólnej struktury

Wieża Królestwa będzie cudem pod każdym względem, biorąc pod uwagę wszystkie plany, które zostały dla niej zaplanowane.

Na początek wieżę zaprojektowano w kształcie „trójkąta” lub trójkąta z pochyłym wyglądem zewnętrznym. Ten termodynamiczny kształt zmniejszy nacisk wiatru na konstrukcję. Co ciekawe, trójpłatkowy projekt został zainspirowany liśćmi roślin na pustyniach Dżuddy. Więcej z sieci

Ponadto wieża będzie miała w sumie 59 wind, aby pokryć całość jej ekstremalnej wysokości. Te windy są zaprojektowane do poruszania się z mniejszą prędkością niż zwykłe windy, aby uniknąć mdłości z powodu zmieniającego się ciśnienia powietrza.

Warto również zauważyć, że betonowy fundament w niektórych częściach rdzenia wieży jest grubszy o kilka metrów niż w pozostałych częściach. W rzeczywistości średnica pojedynczego stosu fundamentowego wynosi 10 stóp, a każdy stos ma długość 360 stóp.

W związku z temperaturą Dżuddy, która latem może osiągnąć nawet 50 stopni Celsjusza, należy dokładnie przyjrzeć się systemowi ścian zewnętrznych wieży. Ściany te są wykonane ze szkła o niskim przewodnictwie, co obniża zużycie energii przez klimatyzację.

Co więcej, szacunkowa ilość stali potrzebna do ogólnej budowy wieży ma wynieść nawet 80 000 ton.

  1. Globalny i kultowy punkt orientacyjny

Kingdom Tower Jeddah ma wkrótce stać się światowym punktem orientacyjnym Nowego Świata, z powierzchnią brutto o powierzchni 2,6 miliona stóp kwadratowych (243 866 metrów kwadratowych). Wieża będzie zawierać ponad 252 piętra, oprócz tego, że ma najwyższy na świecie taras widokowy, na wysokości 2178 stóp, z zewnętrzną platformą o powierzchni 5382 stóp kwadratowych.

Jednym z głównych obiektów w wieży byłby wspaniały hotel Four Seasons wraz z 97 mieszkalnymi apartamentami z obsługą, które będą miały 7 dupleksów. Poza tym byłoby 7 pięter oficjalnych pomieszczeń mieszkalnych i 4 „piętra mieszkalne”, w tym 325 mieszkań.

Dodatkowo będzie znajdować się w samym centrum miasta gospodarczego Jeddah. Można więc oczekiwać, że będzie otoczona najlepszymi szkołami, centrami handlowymi, uniwersytetami, szpitalami i kompleksami mieszkalnymi.

  1. Stworzenie niezależnego miasta samo w sobie!

Pierwszą rzeczą, którą zobaczysz i zobaczysz po przybyciu do Kingdom Tower Jeddah, jest 20 metrów nad poziomem morza. To samo w sobie jest cudem, ponieważ zapewnia zupełnie inne wrażenia dla każdej podłogi.

Projektanci wierzą, że Wieża Jeddah będzie najnowszym osiągnięciem dla tej lokalizacji, która zawsze tradycyjnie ułatwiała dostęp do świętych miast Mekki i Medyny.Więcej z sieci

Według Hishama Jomaha, dyrektora ds. Rozwoju Jeddah Economic Company, dosłownie zakładają oni nowe, niezależne miasto, które zmieni sposób myślenia Jeddah. Również zbudowanie tak epickiej postury z pewnością pod każdym względem zmieni międzynarodowy scenariusz wszystkich współczesnych miast.

  1. O architekcie

Za zaprojektowanie Tower Jeddah w marcu 2010 r. Powołano Adriana Smitha z Adriana Smitha + Gordona Gilla (AS + GG) na artystę wstępną. Tak się złożyło, że później, gdy doszło do poważnego konfliktu między konkurującymi projektami, wygrali spór między 8 głównymi firmami architektonicznymi. 

Co ciekawe, jedną z nich była także firma, dla której sam Smith pracował, Skidmore, Owings i Merril. Był to ostatni zawodnik konkursu, nad którym ostatecznie wybrano (AS-GG).

najwyższy budynek na świecie architekci jeddah tower architekci

Adrien Smith w tym czasie był już znany ze swoich projektów Burj Khalifa, a także innych najnowszych wież. Należą do nich Trump International Hotel & Tower w Chicago, Jin Mao Tower w Szanghaju, Pearl River Tower w Guangzhou w Chinach oraz Zifeng Tower w Nanjing, również w Chinach. Są to w rzeczywistości 4 spośród 11 najwyższych budynków na świecie. To imponujące portfolio, nie sądzisz?

  1. Perspektywy ekonomiczne

Oprócz wszystkich głównych korzyści płynących z projektu, szacuje się, że budowa budynku będzie obejmować znaczną część sprzedaży detalicznej. Oczekuje się tego w postaci szerokiej gamy unikalnych obiektów, z zamiarem, aby działał on jako samowystarczalny byt, spełniający koncepcję „miasta wertykalnego”.

Projekt Kingdom Tower Jeddah okazał się wielkim sukcesem głównie z dwóch bardzo różnych powodów. Jest to w całości niewiarygodnie dynamiczne połączenie prostoty i wykonalności oraz odważny, zaawansowany technologicznie element. W rzeczywistości, według samych AS + GG, konstrukcja budynku jest bardzo opłacalna, elegancka i wysoce konstrukcyjna.

Koszt budowy szacowany jest na około 1,23 miliarda USD, czyli nieco mniej niż koszt Burdż Chalifa, który wynosił około 1,5 miliarda USD. Może to być związane z tanią siłą roboczą na Bliskim Wschodzie, głównie w Arabii Saudyjskiej.

Przyszłe położenie wieży leży w pobliżu międzynarodowego lotniska Króla Abdulaziza (Dżudda), które ma kilka pasów startowych, prawie wyrównujących się z miejscem na wieży. Będzie to miało znaczący wpływ na przestrzeń powietrzną. 

Lecisz do Dżuddy?

Miasto Jeddah znajduje się zaledwie godzinę drogi od świętego miasta Mekki, a podróż z Medyny zajmuje około 4 godzin lotu . W związku z tym duża liczba pielgrzymów udaje się w podróż samolotem do Dżuddy. 

Po locie możesz pojechać do miasta lub autobusem. Możesz znaleźć kilka linii autobusowych, które łączą Jeddah ze wszystkimi miastami i dużymi miastami w Arabii Saudyjskiej.

Wniosek 

Tak było w naszym obszernym przewodniku na temat wszystkich rzeczy, które należy wiedzieć o Kingdom Tower Jeddah – najwyższym budynku na świecie!

Mamy nadzieję, że spodobało Ci się to, co przeczytałeś i że daliśmy Ci coś wspaniałego, na co czekasz na następne wakacje w tym roku!


Warning: Undefined variable $post in /home/klient.dhosting.pl/premiumlink/zaczarowane-ogrody.pl/public_html/wp-content/themes/newsup/inc/ansar/hooks/hook-index-main.php on line 117