meble ogrodowe

W sezonie wiosennym przebywanie w ogrodzie i na balkonie to najwyższy rodzaj przyjemności. Jeśli pogoda jest sprzyjająca i nie możesz się już doczekać przesiadywania na tarasie, warto zastanowić się, jak urządzić otoczenie, aby było czarujące.

Jakie meble ogrodowe warto kupić?

Zakup mebli ogrodowych to nie lada wyzwanie. Nie ułatwia go obecny na rynku duży wybór tego rodzaju mebli, warto więc w pierwszej kolejności zadać sobie pytanie, czego potrzebujemy do ogrodu? I jaki materiał widzielibyśmy najchętniej w naszej oazie? Meble ogrodowe na balkon i taras (www.meblobranie.pl) mogą bowiem być wykonane z różnego rodzaju tworzywa.

Jednym z najpopularniejszych materiałów jest ostatnimi czasy technorattan. To syntetycznie wytworzony, sztuczny odpowiednik naturalnego rattanu, który charakteryzuje się dużą odpornością na warunki atmosferyczne, jest ponadto niezwykle lekki. Możesz również kupić meble z naturalnego rattanu, który pięknie wygląda, jest jednak nieco mniej wytrzymały.
Jakie więc meble kupić na ogród bądź balkon? Przede wszystkim jest to zależne od metrażu, który masz do dyspozycji. W przypadku większego tarasu, możesz spokojnie pozwolić sobie na dwuosobową huśtawkę, większy stolik, a nawet sofę ogrodową. Jeśli jednak masz do dyspozycji mniej miejsca, dobrym rozwiązaniem będzie hamak i krzesła ogrodowe.
Jakie dodatki na balkon warto kupić?

Oprócz mebli, ważne są również dodatki, które nadadzą naszej małej krainie nieco klimatu. W przypadku balkonu jest to szczególnie ważne, ponieważ mała przestrzeń daje wiele możliwości i warto dodać jej nieco magii. Ponieważ balkon to przedłużenie domu, można urządzać go dowolnie. Jeśli lubisz styl rustykalny, przydadzą się wszelkie elementy drewniane i porcelanowe. Możesz połączyć przyjemne z pożytecznym i na poręczy balkonu umieścić pięknie pomalowanego ptaka, który odstraszał będzie gołębie.

Jednym z najważniejszych punktów w przypadku urządzania balkonu są światełka. Dobrze rozmieszczone i zamontowane światło rozświetli balkon iście magicznym blaskiem. Warto rozejrzeć się za świetlnymi girlandami i łańcuchami, które mogą opleść balkon oraz całe jego otoczenie. Ciekawym pomysłem jest też zrobienie lub kupienie różnego rodzaju lampionów, które umieszczone w różnych miejscach balkonu dadzą niesamowity efekt.

Kwiaty balkonowe a kwiaty ogrodowe

Dobór odpowiedniej roślinności również jest niezwykle ważny. W przypadku ogrodu możesz pozwolić sobie na rośliny całoroczne, a nawet niewielkie krzewy lub drzewa. Świetnym pomysłem będzie także pergola obrośnięta bluszczem lub kwiatami.

Na balkonie natomiast musisz postawić na kwiaty w doniczce. Należy je jednak dobrać względem nasłonecznienia. Jeśli Twój balkon wychodzi na południe, dobierz rośliny, które lubią dużo światła słonecznego jak sukulenty czy inne rośliny egzotyczne. Pamiętaj jednak, że nie wszystkie rośliny dobrze znoszą nadmiar światła – w tej sprawie zawsze najlepiej wcześniej skonsultować się ze specjalistą.