okna drewniane

Budujesz lub remontujesz dom? Zastanawiasz się, jakie okna wybrać? Decydując się na konkretny model, zwróć uwagę na wygląd budynku i charakter pomieszczeń. Sprawdź koniecznie jego parametry, takie jak przepuszczalność powietrza, wodoszczelność, czy obciążenie wiatrem. Nie kieruj się tylko ceną, czy walorami estetycznymi.

Dlaczego warto kupić okna aluminiowe?

Takie okna pasują doskonale do domu w nowoczesnym stylu. Jeśli zależy Ci na bezpieczeństwie, izolacji lub walorach estetycznych, koniecznie zwróć na nie uwagę. Aluminium jest bardzo wytrzymałe, dlatego rama może być cieńsza. Okna aluminiowe wspaniale wpisuje się w styl minimalistyczny. Zachwyca prostotą i elegancją.

Okna aluminiowe mogą być większe, dzięki czemu zapewniają większy dopływ światła. Nie tylko chronią przed wścibskimi spojrzeniami przechodniów, ale również ozdobią wnętrze i wprowadzą do niego wyjątkowy klimat. Dodatkowo są odporne na wysokie i niskie temperatury oraz promienie UV. Nie gniją, nie rdzewieją, nie pękają, nie odbarwiają, ani się nie wyginają.

Wymagają jedynie regularnego czyszczenia, by wyglądały jak nowe. Okna aluminiowe wyjątkowo dobrze radzą sobie z wilgocią, deszczem i ostrym światłem słonecznym. Dodatkowo są ognioodporne, dzięki czemu gwarantują bezpieczeństwo na najwyższym poziomie.

Moskitiery – skuteczna ochrona przed komarami

Jeśli za oknem żar leje się z nieba, z pewnością kusi Cię, by otworzyć okna na oścież. Z drugiej strony jednak strony denerwują Cię wszędobylskie muchy i komary? W takim razie załóż moskitiery ramkowe. To świetna, funkcjonalna konstrukcja, która nie tylko ochroni Cię przed dokuczliwymi owadami, ale również przed kurzem i alergenami. Dlatego sprawdzą się doskonale w domu alergika i astmatyka.

Moskitiery mają wiele zalet. Są łatwe w obsłudze, trwałe, odporne na wysokie temperatury. Działają niezawodnie i nie blakną pod wpływem słońca. Wpuszczają wystarczająco dużo światła, dzięki czemu sprawdzą się wyśmienicie w każdym wnętrzu. Nowoczesne moskitiery wykonane są z ognioodpornych materiałów, co zwiększa bezpieczeństwo. W aluminiowej ramie siatki znajdują się powłoka antykorozyjna, dlatego może Ci spokojnie służyć wiele lat.

Eleganckie i trwałe okna

Wybierając okna, zwróć uwagę na profile. Mogą być wykonane z drewna, PCV lub aluminium. Następnie porównaj parametry, przede wszystkim współczynnik przenikania ciepła oraz współczynnik izolacyjności akustycznej.

Teraz możesz zwrócić uwagę na sposób otwierania okna i wyposażenie poprawiające komfort użytkowania. Sprawdź, czy producent zastosował nawiewniki, mikrowentylację, mechanizm regulacji uchyłu, czy blokadę błędnego położenia klamki. Zobacz, jakie wprowadził systemy zabezpieczeń przed włamaniem.

Kupując okna drewniane czy aluminiowe, zastanów się, czy będą pasowały do Twojego domu. Plastikowe modele są dość uniwersalne, aluminiowe najlepiej sprawdzą się w nowoczesnym budownictwie, a drewniane w stylowych dworkach. Okna pcv występują w dwóch wariantach: białym i z okleiną. W ten sposób możesz je perfekcyjnie dopasować do swojego domu. Występują w różnych kształtach, musisz tylko uwzględnić, że okleina podnosi cenę okien.