Czym jest taras wentylowany?

W ostatnim czasie coraz bardziej popularnym rozwiązaniem tarasowym jest taras wentylowany. Ta nowoczesna technologia wykonywania tarasu posiada liczne zalety i stanowi znacznie lepszą alternatywę tradycyjnego układu z klejoną płytką. Na czym polega jej fenomen? Czy warto zdecydować się na budowę tarasu wentylowanego?

Czym wyróżnia się taras wentylowany?

Taras wentylowany to jeden z rodzajów konstrukcji tarasowych, którego cechą charakterystyczną jest podniesienie konstrukcji nośnej ponad podłoże. Technologia ta jest uważana za najszybszą i najbardziej opłacalną metodę budowy przydomowej przestrzeni, jednocześnie dając najwięcej możliwości. Dlaczego? Takie rozwiązanie umożliwia przepływ powietrza pod nawierzchnią oraz zapobiega gromadzeniu się wody. Tarasy wentylowane skutecznie rozwiązują problem uszkodzeń pod wpływem naprężenia termicznego, któremu ulegają ich tradycyjne odpowiedniki. Wyjątkową wytrzymałością cechują się te wykonane z deski kompozytowej, pod którą ułożone są legary kompozytowe na taras.

Korzyści płynące z tarasu wentylowanego

Wśród licznych zalet takiego rozwiązania na szczególną uwagę zasługuje wyjątkowa żywotność oraz łatwość obsługi. Taras nie posiada trwałych połączeń, dzięki czemu woda może swobodnie spływać na dół.  Zawdzięczamy to oparciem wierzchniej warstwy okładziny na specjalnych regulowanych podstawkach. Wsporniki tarasowe stanowią połączenie między podłożem a legarami bądź płytami tarasowymi – te niepozornie wyglądające elementy pozwalają dopasować wysokość nawierzchni do własnych preferencji oraz umożliwiają regulację kąta nachylenia. Ich zastosowanie dodatkowo ułatwia wyrównanie poziomu posadzki, tym samym ją stabilizując. Podniesienie tarasu na wspornikach nie wymaga stosowania ciężkich klejonych warstw, co bezpośrednio przekłada się na koszty i czas realizacji przydomowej przestrzeni.

Taras wentylowany to świetne rozwiązanie, które posiada liczne zalety. Warto jednak pamiętać o tym, aby do jego konstrukcji zastosować wysokiej jakości materiały. Elementy do budowy posadzki zewnętrznej najwyższej klasy, które pomogą Ci w stworzeniu pięknej przestrzeni przydomowej znajdziesz na stronie Julomax! Ich baza wiedzy ułatwi Ci wybór idealnej posadzki do Twojego lokalu, domu czy mieszkania, a szeroka oferta produktów pozwala na jego personalizację zgodnie z Twoimi gustami.

Taras wentylowany jest idealną alternatywą dla technologii tarasu na gruncie, doskonale sprawdzającą się w polskim klimacie. To rozwiązanie, które w połączeniu z wykorzystaniem solidnych materiałów posłuży Ci przez długie lata.