Co oferuje producent drzwi zewnętrznych?

Drzwi wejściowe grają kluczową rolę w ochronie i izolacji mieszkań. Są też wizytówką domu, dlatego przy zakupie warto zwrócić uwagę zarówno na ich parametry techniczne, jak i estetykę. Co oferuje producent drzwi zewnętrznych?

Drzwi zewnętrzne zapewniają spokój, bezpieczeństwo, poczucie prywatności oraz ochronę przed utratą ciepła. Mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak drewno, stal, czy aluminium. Materiały te mają swoje wady i zalety, dlatego nowoczesnym rozwiązaniem są drzwi hybrydowe. Łączą one w sobie różne materiały, aby wykorzystać ich zalety, a jednocześnie wyeliminować wady. Rodzaj drzwi trzeba więc dobrać do swoich potrzeb, uwzględniając miejsce, w którym mają być zamontowane. Inne cechy powinny mieć bowiem drzwi do domu jednorodzinnego, a inne do bloku.

Producent drzwi zewnętrznych – co znajdziemy w ofercie?

Odwiedzając stronę drzwimartom.pl, możemy zapoznać się z ofertą producenta drzwi zewnętrznych Martom. Znajdziemy tu konfigurator, który ułatwia klientom wybranie drzwi dopasowanych do indywidualnych potrzeb. Wysoka jakość wykonania wpływa na zadowolenie klientów, którzy użytkują drzwi przez długie lata. Najwyższa jakość w rozsądnej cenie to efekt uniezależnienia się od dostawców zewnętrznych. Wszystkie elementy drzwi są bowiem produkowane we własnym zakresie. Jako że firma skupia się na produkcji drzwi zewnętrznych, może zaoferować innowacyjne rozwiązania i konkurencyjne ceny. Produkty Martom zapewniają izolację cieplną, chronią przed hałasem i włamaniem. Stworzone przez producenta drzwi hybrydowe to nowoczesne rozwiązanie, które łączy w sobie najlepsze cechy różnych materiałów, aby uzyskać produkt najwyższej jakości. Każdy więc znajdzie tutaj najlepsze drzwi do swojego domu.

Z czego są wykonane drzwi wejściowe?

Drzwi zewnętrzne wykonuje się z różnych materiałów, które mają swoje wady i zalety. Wyróżniamy:

  • Drewniane drzwi zewnętrzne – są ponadczasowe i pasują do każdego domu, jednak ich użytkowanie wymaga regularnej konserwacji, ponieważ drewno jest narażone na negatywne działanie czynników atmosferycznych. Coraz trudniej też pozyskać wysokiej jakości surowce, przez co koszty produkcji rosną.
  • Aluminiowe drzwi zewnętrzne – są odporne na warunki atmosferyczne i zapewniają dobrą izolację akustyczną, jednak stanowią kosztowną opcję.
  • Drzwi zewnętrzne z PCV – to lekkie i tanie drzwi, jednak mają słabą izolacyjność cieplną i mogą się odkształcać, np. pod wpływem temperatury.
  • Stalowe drzwi zewnętrzne – stanowią dobrą ochronę antywłamaniową, są też odporne, trwałe i niedrogie. Drzwi zewnętrzne z ościeżnicą stalową nie zapewniają jednak dobrej izolacji termicznej.
  • Drzwi zewnętrzne hybrydowe – to połączenie różnych materiałów w taki sposób, aby wyeliminować ich wady i wykorzystać zalety. Firma Martom, która jest liderem rozwiązań hybrydowych, łączy w swoich technologiach drewno, aluminium, stal, tworzywo ABS zbrojone włóknami szklanymi i pianę PUR. Takie drzwi zapewniają świetną izolację cieplną, ochronę antywłamaniową i ochronę przeciwpożarową.

Jakie cechy powinny mieć drzwi zewnętrzne?

Aby wybrać najlepsze drzwi do swojego domu, warto sprawdzić ranking drzwi zewnętrznych, który pozwala znaleźć najlepsze rozwiązanie. Przy zakupie należy pamiętać, że inne cechy mają drzwi do domu, a inne do mieszkania w bloku. W przypadku drzwi do domu najważniejsza jest izolacyjność cieplna. Z kolei do mieszkania wchodzi się z klatki schodowej, która jest najczęściej ogrzewana, dlatego izolacyjność cieplna nie jest kluczowa. W tym przypadku najważniejsza jest ochrona przed hałasem i włamaniem. Wybierając drzwi zewnętrzne, należy więc zwrócić uwagę na materiał wykonania, izolacyjność termiczną i akustyczną, bezpieczeństwo, odporność na warunki atmosferyczne i estetykę.