bramy garażowe

Bramy garażowe oraz wjazdowe są niezwykle istotnym elementem wyposażenia mieszkania, garażu oraz domu. Umożliwiają poruszanie się samochodem oraz jego bezpieczne przechowywanie. Dodatkowym atutem, jaki posiadają bramy segmentowe jest ich elegancki wygląd, który stanowi ozdobę dla całego domu. W ten sposób można znacząco podnieść wartość mieszkania. 

Bramy garażowe – dlaczego warto posiadać garaż?

Bramy garażowe segmentowe wyglądają elegancko oraz stanowią ozdobę dla domu. Dodatkowo posiadanie garażu jest niezwykle wygodne oraz umożliwia wykonywanie wielu czynności. Jego podstawową funkcją jest ochrona samochodu przed czynnikami atmosferycznymi, które w dłuższej perspektywie mogą niekorzystnie wpływać na lakier. Dodatkowo brama garażowa broni wszystkie cenne przedmioty, w tym auto przed kradzieżą. Każde skrzydło bramy może być odpowiednio zabezpieczone za pomocą alarmu, a nowoczesna automatyka do bram umożliwia w przypadku niektórych modeli zaprogramowanie w taki sposób, aby otwierały się wyłącznie za pomocą specjalnie dopasowanych pilotów. W ten sposób bramy uchylne również muszą być zaopatrzone w klucz, który umożliwi ich otwieranie. 

Bramy garażowe segmentowe

Obecnie najbardziej popularnym typem bram są segmentowe bramy garażowe. Są one widoczne w każdym nowoczesnym domu oraz garażu. Brama segmentowa jest podzielona na poszczególne części. Dzięki temu otwieranie bram segmentowych jest znacznie łatwiejsze, przy jednoczesnym zapewnieniu, że taką bramę garażową można odpowiednio zabezpieczyć przez otwarciem przez włamywaczy oraz przed kradzieżą cenny przedmiotów znajdujących się we wnętrzu garażu. Segmentowe bramy garażowe wyglądają niezwykle elegancko. Jeżeli znajdzie się odpowiednią firmę, taka segmentowa brama ma możliwość posiadać szeroką gamę kolorystyczną, co jest ciekawym połączeniem dla nowoczesnym domów. Dodatkowo zapewniają one optymalne utrzymanie ciepła wewnątrz budynku, co w budownictwie energooszczędnym jest szczególnie ważne. Brama segmentowa może więc stanowić zarówno ozdobę jak i być podstawą lub pomocą w utrzymaniu ciepła wewnątrz domu bez konieczności stosowania dodatkowego docieplania domu za pomocą ogrzewania. 

Segmentowe bramy garażowe – kiedy warto zainwestować w garaż?

Garaż to pewna inwestycja, która ma możliwość zwrócenia się krótko po jej zastosowaniu. Najważniejszym atutem posiadania garażu jest możliwość bezpiecznego przechowywania w nim nie tylko samochodu, ale również licznych narzędzi, które wykorzystywane są do wdrażania ulepszeń w domu lub do wykonywania codziennych lub generalnych porządków. Kupując garaż, warto sprawdzić napędy do bram. Powinny one działać bez zarzutu. Garaż to jedno z możliwych wejść do domu. Jest to wygodne rozwiązanie w przypadku, gdy zapomnimy kluczy do drzwi wejściowych. Wystarczy skorzystać z pilota do bramy garażowej, aby dostać się do środka. Kolejnym atutem posiadania garażu jest dodatkowa przestrzeń w domu oraz zabezpieczenie samochodu. Może zdarzyć się, że warunki atmosferyczne panujące na zewnątrz uszkodzą samochód. Dzieje się tak na przykład podczas burzy lub wichury. Wówczas istnieje ryzyko, że samochód zostanie uszkodzony przez upadające drzewo, które zostało złamane na skutek wiejącego wiatru. Może również dojść do uszkodzenia lakieru przez zbyt niskie lub zbyt wysokie temperatury. Przed tymi wszystkimi czynnikami atmosferycznymi doskonale chroni garaż. Dodatkowo stanowi on zabezpieczenie przed kradzieżą. Znacznie trudniej jest wyprowadzić auto z garażu, w którym jest zamknięte niż z podwórka.